Top
 
 
Авторизація
 
 
 

 

Історія компанії

ПАТ «ГРЕТА» (м. Дружківка, Донецька область) за свою більш ніж півстолітню історію став добре відомим підприємством як в Україну, так і далеко за її межами. Сьогодні Дружківські газові та електричні плити уособлюють собою сімейний затишок для мільйонів українців, справно служать мешканцям Росії, Білорусі, країн Балтії і далекого зарубіжжя.

Історія заводу почалася в далекому військовому 1943 році. Відразу після звільнення Дружківки в місті було створено горпромкомбінат для відновлення зруйнованого господарства міста. Долаючи труднощі після війни, колектив заводу героїчними зусиллями нарощував обсяги виробництва.

У 1959 році визначилося пріоритетний напрямок його діяльності - охоплена стрімкою газифікацією країна потребувала побутової газової техніки. Першою пішла в серію плита моделі ПГ-4, і вже до кінця року їх було випущено близько 4 тисяч.

За роки існування СРСР підприємство стало одним з найбільших у галузі. У 1995 році Дружківський завод газової апаратури отримав статус Відкритого акціонерного товариства, акції якого придбало РАТ «Газпром». Сьогодні контрольним пакетом акцій ВАТ «Грета» володіє вітчизняна компанія «Комінвест». Нинішня історія заводу складається з безперервної модернізації виробничих процесів. За останні роки проведено перепланування та реконструкція цеху газових плит: створені нові ділянки вузлової зборки, встановлені французька лінія фарбування деталей («GEMA»), дві італійські лінії для грунтового та білого порошкового покриття деталей («Wagner»), аналогом яких немає в світі. Придбано й змонтована малоінерційна піч випалу емалі («New Furnace»), виконані монтаж і пуск нових ділянок вузлової зборки колектора і дверці духової шафи. Встановлено суперсучасний штампувальний комплекс.

Всі ці нововведення забезпечили стрімке зростання виробництва: якщо в 2004 році підприємство виготовило 160 000 плит, в 2005 - 210 тисяч плит, в 2006 року ця цифра становила - 290, 2007 - 350, у 2008 - 400 тисяч плит.

Сьогодні Дружківський завод газової апаратури є володарем двадцяти міжнародних нагород, у тому числі Міжнародної Золотої Зірки за високу якість та імідж. У 2006 році підприємство отримало сертифікат ISO 9001:2000, що підтверджує високу якість своєї продукції. А в березні 2011 року був отриманий сертифікат відповідності продукції вимогам євростандарту (СЄ).